+370 686 08203
Susisiekite su mumis

Virtuviniai stalviršiai iš akmens. Jų privalumai ir trūkumai

20240325
Virtuviniai stalviršiai iš akmens. Jų privalumai ir trūkumai

Virtuviniai stalviršiai atlieka itin svarbų vaidmenį namų aplinkoje kaip estetiką, funkcionalumą ir ilgaamžiškumą atstovaujanti baldų dalis. Rinkoje rasite labai platų įvairiausių medžiagų stalviršių pasirinkimą, kurie pasižymi skirtingu atsparumu drėgmei ir karščiui, nusidėvėjimui ar restauravimo galimybėmis. Šiame straipsnyje pakalbėsime apie akmens stalviršius, kodėl verta apsvarstyti jų įsirengimą bei kokia priežiūra reikalinga šiems paviršiams.

Akmeniniai virtuvės stalviršiai ir jų privalumai

Virtuviniai stalviršiai gali būti gaminami iš įvairaus akmens. Kiekvienas akmuo pasižymi skirtingomis savybėmis ir tikrai ne visos jų rūšys tiks stalviršių gamybai. Tarp pasirinkimų pirmąsias vietas užima natūralus akmuo: granitas, kvarcitas bei akmens masės kvarco plokštės, kurių gamybai naudojamos natūralaus akmens (dažniausiai kvarco) įvairaus dydžio dalelės bei jas rišančioji  medžiaga. Be kita ko, verta paminėti, jog kvarco plokštės savo savybėmis nenusileidžia natūraliam akmeniui.

Tiek natūralaus akmens, tiek ir akmens masės stalviršiai pasižymi daugybe privalumų, kuriuos tikrai verta paminėti.

virtuviniai stalvirsiai is akmens

Natūralaus akmens ir akmens masės virtuvinių stalviršių skirtumai

Svarstantiems įsirengti virtuvinį stalviršį iš akmens ar akmens masės variantą, tikriausiai bus smalsu, koks gi vis dėlto tarp šių medžiagų skirtumas, jeigu savybės visiškai identiškos? Atsakymas labai paprastas – tik gamybos būdu ir tuo, kad dirbtinių kvarcų dregmės įgeriamumas yra, praktiškai – 0 procentų, o natūralių granitų ir kvarcitų – apie 0,4 procento. Drauge prie skirtumų vertėtų paminėti ir didesnį natūralaus akmens paviršiaus atsparumą karščiui.

Virtuviniai stalviršiai pagaminti iš paruoštų natūralaus akmens plokščių, pasižymi natūraliais išskirtiniais raštais, kuriuos suformavo pati gamta. Akmens masės stalviršiai gaminami iš žmogaus rankų suformuotų, aukštoje temperatūroje (esant aukštam slėgiui) veikiamų natūralaus kvarco miltelių (kurie sudaro 95 %) bei rišamųjų medžiagų (tokių, kaip polimerinė derva) ir spalvinančių pigmentų pagamintų plokščių. Pastaruoju atveju gaminamam stalviršiui galima suteikti norimus raštus bei spalvas.

Akmens virtuvinių stalviršių trūkumai

Žinoma, kaip ir visos kitos medžiagos, taip ir akmens stalviršiai turi trūkumų. Bene didžiausiu iš jų galime įvardyti pažeidžiamumą. Nukritus sunkiam daiktui ant paviršiaus – yra didelė rizika, jog paviršius gali įskilti, nuskilti arba įtrūkti. Priklausomai nuo įskilimo ar įtrūkimo dydžio gali pakakti tik restauracijos arba visiškai pakeisti stalviršį, kas išbrangina galutinę jo kainą.

Labai svarbu tokio tipo virtuvinius stalviršius įsigyti tik iš patikimų ir ilgametę patirtį šioje srityje sukaupusių gamintojų. Kitu atveju rizikuojate įsirengti nekokybišką stalviršį su įtrūkimais bei dėl netinkamo montavimo atsiradę trūkumai gali jus stipriai nuvilti, o atsiradusi bloga patirtis –  sugadinti šių virtuvinių sprendimų reputaciją visiems laikams.

Reziumuojant galime pasakyti, kad tiek natūralaus akmens, tiek ir akmens masės virtuviniai stalviršiai yra puikus pasirinkimas virtuvėje. Įvertinus visus privalumus ir trūkumus vis dėlto privalumai paima viršų, o žmonės įsirengę norimus stalviršius džiaugiasi savo sprendimu ištisus dešimtmečius.

Profesionalo patarimas: virtuvinių stalviršių gamybai nerekomenduojame rinktis marmuro, travertino bei onikso. Šiam tikslui puikiausiai tiks granitas ir kvarcitas. Svarbu nesupainioti, jog kvarcas ir kvarcitas nėra tas pats. Kvarcitas tai natūrali uoliena, o kvarcas – žmogaus pagaminta medžiaga naudojant tą patį kvarcitą drauge su rišamosiomis medžiagomis.

Naujienų sąrašas