+370 686 08203
Susisiekite su mumis

Akmens apdirbimas

Laukiame Jūsų klausimų: +370 686 08203

Akmens apdirbimo paslaugos

 

Akmuo – tai nepakartojamas, natūralus ir vienas dažniausiai pasirenkamų tiek interjero, tiek eksterjero elementų. Daugelį žavi jų grožis, keri išskirtiniai, natūraliai susidarę raštai ir spalvos, taip pat vilioja ir savybės, kuriomis jie pasižymi. Tačiau, kad visa tai iš tiesų džiugintų klientus, ne mažiau už žaliavos pasirinkimą svarbus ir akmens apdirbimas, kuris turi būti atliekamas kruopščiai ir atsakingai, išryškinant akmens struktūrą, jo spalvas, kiekvieno akmens ypatumus, išskirtinumą, o ypač – norint išgauti tam tikrus efektus ir atskleisti visą pasirinkto akmens grožį.

Akmens apdirbimo būdai

Nusprendus vienu ar kitu tikslu naudoti akmenį, jo gaminius (tai gali būti ir interjero, ir eksterjero sprendimai) reikėtų susirasti patikimus specialistus, kurie patartų, kurios rūšies, kokių savybių ir kurį tiksliai produktą naudoti konkrečiu atveju, kurie padėtų pasirinkti naudojamo produkto apdirbimo būdus, apskaičiuotų ir numatytų, kiek ir kokių žaliavų bus naudojama. Paprastai akmens apdirbimas prasideda jo pjaustymu, kuomet išgaunamos reikalingo dydžio granito, marmuro, onikso ar bet kurio kito akmens detalės (plytelės, stalviršiai, reikiamos formos palangės ir t.t.) Norint suteikti akmens gaminiui išskirtinumą, kiekvienos detalės kraštinės apdirbamos profiliuojant, suteikiant jai būdingą vaizdą, jungiantį visą erdvę. Kad gaminių paviršius būtų lygus, glotnus ir blizgus, tolygus bei malonus liesti, akmens paviršius yra šlifuojamas, poliruojamas. Klientui pageidaujant sudėtingesnių formų ar įvairesnių efektų, akmens paviršiui atliekamas ir sudetingesnis apdirbimas naudojant kiek kitokią techniką, tokiu būdu akmens paviršiui suteikiama aksominio švelnumą arba reljefišką odos efektą.

Akmens apdirbimo technika

Klientams pageidaujant išskirtinių formų ar raštų, ornamentų, akmens apdirbimas gali būti atliekamas frezuojant. Tuomet jis puošiamas raižiniais, išgaunamos aptakios jo formos. Taip pat gali būti naudojamos ir įvairios priemonės, skirtos išgauti skirtingus efektus, pavyzdžiui, sendinto ar šlapio akmens vaizdą. Svarbu paminėti, kad akmens apdirbimas tai ne vien techniniai sprendimai, jo pjaustymas, poliravimas ir panašūs etapai, tai taip pat ir apdorojimas įvairiomis cheminėmis priemonėmis, kurios gali padėti kovoti su įvairiomis nepageidaujamomis akmens savybėmis: sumažinti akmens drėgmės įgeriamumą, taip apsaugant nuo dėmių, įvairių žalingų buitinės chemijos priemonių, drėgmės poveikio (tai ypač aktualu kalbant apie marmurą) bei daugelio kitų aplinkos veiksnių. Kokią apdirbimo techniką ar apdorojimo priemones pasirinkti, geriausiai žino patyrę šios srities specialistai, todėl visada rekomenduojame pasinaudoti konsultacijos galimybe.

Akmens šalis puslapyje yra naudojami keturi pagrindiniai slapukų tipai. Naršydami toliau Jūs sutinkate su būtinaisiais slapukais. Taip pat galite sutikti ir su kitų slapukų naudojimu. Privatumo politika.